ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Oyun Dünyası > Online Oyunlar > World of Warcraft

World of Warcraft World of Warcraft hakkında herşey...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06.08.07, 16:47   #1 (permalink)
Süper Tayfa
 
Dr.TaKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Mar 2007
Mesaj Sayısı: 14.233
Konu Sayısı: 3005
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 1082424
Rep Puanı: 108239595
Rep Derecesi : Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000
Ruh Hali:

Thumbs up World of Warcraft'ta fark yaratın [Makale]

En iyi WoW eklentileri.

Dünyada 8 milyon kullanıcısıyla bir fenomen haline gelen devasa online rol yapma oyunu World of Warcraft'ta oyunculara kolaylık sağlayan ve oyunu daha etkili oynamalarını sağlayan bir çok eklenti mevcut. Bu eklentilerle, yarattığınız karakterinizi daha verimli kullanabilir ve diğer oyuncular arasında fark yaratabilirsiniz. 8 milyon oyuncusu olan bir oyunun elbette ki bir çok eklentisi mevcut fakat bunların hepsinin işinize gerçekten yaradığını söylemek gerçekten güç. Bu yüzden biz de sizin için piyasada bulunan en iyi ve faydalı eklentileri belirledik ve inceledik. Arasından işinize en çok yarayacağını düşündüğünüzü seçip yüklemek de size kalmış.

ABInfo

ABInfo, aksiyon tuşlarını etkileyen bir eklenti ve gerçekten çok faydalı özelliklere sahip. Bu özellikler şunlar:

- Renkli cooldown sayaçları.
- Bir büyünün cooldown süresi bitince parlamayla uyarı.
- Belli bazı yetenekler kullanılabilir hale geldiğinde parlamayla uyarı. (Overpower, Revenge ve Riposte gibi)
- Hedef, menzil dışındaysa tuşların üzerinde kırmızı işaret.
- Kalan mana miktarına göre bir büyünün kaç kere daha kullanılabileceğini gösteren sayaç.

Aşağıda ABInfo'yu yükledikten sonra aksiyon tuşlarınızın aldığı hali görebilirsiniz.Eklentiyi yüklerken, kurulumunuza en uygun modu seçebiliyorsunuz. Tüm ABInfo ayarlarını slash-command yöntemiyle kontrol edebilirsiniz. "/abinfo" veya "/abi" yazarak ayarlamaları yapabilirsiniz. Aşağıda ABInfo ile yapabileceğiniz ayarların bir listesini görebilirsiniz.Archeologist

Eğer oyuncu, hedef veya parti bölümlerinde gerekli bilgilerin gösteriliş şeklini değiştirmek istiyorsanız, Archeologist tam size göre bir eklenti. İsteğinize göre ayarlayabileceğiniz yüzlerce farklı özelliği size sunan bu eklentinin bu çok sayıda özelliğinin içinde kaybolmamanız için size en çok işe yarayanları belirtiyoruz. Yine de siz bunlar haricinde istediğiniz diğer özellikleri de kullanabilirsiniz.

- Presests
- Tecrübe ve Şöhret göstergeleri ( Experience and Reputation Bars)
- Oyuncu durum göstergeleri (Player Status Bars)
- Parti durum gösteregeleri (Party Status Bars)
- Hayvan durum göstergeleri (Pet Status Bars)
- Hedef durum göstergeleri (Target Status Bars)
- Alternatif özellikler ( Alternate Options)
- Font ayarları (Font options)
- Party Buff ayarları
- Pet Buff ayarları
- Party Pet Buff ayarları
- Hedef Buff ayarları

Şükürler olsun ki, bütün bu özellikleri aktif hale getirmek için tek tek slash komutları girmemize gerek yok. Eklenti, bütün bu komutların listesini bulunduran bir MCom kütüphanesine sahip. Buradan bütün özelliklere kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Eğer yine de komut satırından işlem yapmak istiyorsanız "/arch" yazarak arayüzü açabilirsiniz.

eCastingBar

WoW'daki büyü gösterme barı için standart olarak hiçbir ayar yapılamıyor. eCastingBar mevcut barın yerini alan çok faydalı ve güzel görünümlü bir eklenti. Buna ek olarak içinde bir çok kullanıcı dostu ayar barındıran bir özellikler menüsüne sahip. Buradan büyü gösterme barının boyutunu, rengini ve yerini isteğimize göre değiştirebiliriz.Eklentiyi aktif hale getirdiğinizde, dört tane çerçeve karşınıza çıkacak; Mirror Bar Outline, eCasting Bar Outline, Target Bar Outline, Focus Bar Outline. Bu çerçeveler barları istediğiniz yere koymanızı sağlıyorlar. Mirror Bar, nefes ve yorgunluk seviyenizi, eCastingBar, yaptığınız büyüleri, Target ve Focus barları da düşmanlarınızın yaptığı büyüleri gösteriyor. Komut satırına "/ecastingbar" veya "/ecb" yazarak bu eklentinin menüsünü açabilirsiniz, buradan tüm ayarları yapabilirsiniz.

QuestHistory

WoW'daki belki de en büyük eksikliklerden biri karakterinizin yaptığı görevlerin görülebilir bir kaydının olmaması. Hangi görevi, ne zaman yaptığınızı gösteren bir menü oyunda bulunmuyor. Elbette ki oyun, yaptığınız görevlerin kaydını tutuyor, bir görevi yaptığımızda oyun bize aynı görevi bir daha vermiyor ama yaptığımız görevleri bir liste halinde göremiyoruz QuestHistory eklentisi ile daha önce yaptığınız ve yapmakta olduğunuz tüm görevlerin bir listesine sahip oluyorsunuz. Bu eklentinin tek eksik yanı geçmişe yönelik çalışmaması yani ancak eklentiyi kurduktan sonra yaptığınız görevleri görebiliyorsunuz.QuestHistory'nin arayüzüne "/questhistory" ya da "/qh" yazarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca klavyeden istediğiniz bir tuşu da atayabilirsiniz. Görev listenizde bir çok ayarlama yapmanız mümkün. Görevleri istediğiniz şekilde filtreleyebilir, istemediklerinizi listeden silebilirsiniz.

ArcHUD

ArcHUD, güzel görünümlü ve yumuşak animasyonlara sahip Ace2 tabanlı bir arayüz. Yerleşim ve görünümünde bir çok ayarlama yapılabiliyor. Ayrıca, düşmanınızın üç boyutlu bir modelini ekranın üstüne veya altına koymak gibi bazı benzersiz özelliklere de sahip.MetaHUD

MetaHUD, mevcut bütün, oyuncu, hedef ve büyü bölümlerinin yerini alan bir arayüz. MetaHUD kullanırken gerek kalmayacağından oyunun standart arayüzünü kaldırmanız da mümkün. Arayüzün sol tarafında bulunan göstergeler karakterinizin ve düşmanınızın sağlık durumunu gösterirken sağ taraftakiler de mana durumunu gösteriyor. MetaHUD'ın komutlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

CleanMinimap

WoW oyuncularının bildiği gibi oyundaki minimap üzerinde bir çok fazladan bilgi ve çevresinde bir çok buton bulunmakta. CleanMinimap, bu karmaşıklığı ortadan kaldırarak ihtiyacınızın olmadığı bilgileri ortadan kaldırmaya yarıyor. Eklentiyi yüklediğinizde ilk dikkatinizi çeken şey sarı bir üçgen şeklinde olan yeni minimap butonu olacak. Buna tıkladığınızda özellikler menüsü karşınıza çıkacak. Burada, isterseniz eklentiyi devre dışı bırakabilir, minimap üzerinde olmasını istediğiniz bilgileri ayarlayabilirsiniz. Bunun dışında minimap'in görünümünü değiştirmek için de bir çok değişiklik yapabilirsiniz.Eklentinin az sayıda olan komutlarının listesini aşağıda görebilirsiniz. Bu özelliklere ulaşabilmek için komut satırına "/cleanminimap" ya da "/cmm" yazmalısınız.Clique

Click-casting'in ne olduğunu bilmiyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Click-casting basit olarak, bir hedefin üzerine tıkladığınızda ona büyü yapmanızı sağlayan bir özellik. Tuş + tıklama kombinasyonlarıyla ya da sadece atanan tuşlarla hedeflerinize çeşitli büyüler yapabiliyorsunuz. Örnek olarak, eğer öyle ayarlarsanız, düşmanınıza Ctrl + tıklamayla zarar veren bir büyü atabilirsiniz daha sonra partinizdeki bir karaktere aynı şekilde buff atabilirsiniz. Bu şekilde bir çok farklı tuş kombinasyonunu ayarlayabilmeniz mümkün.

Clique, bu tuş kombinasyonlarını ayarlayabilmeniz ve düzenleyebilmeniz için yapılmış bir eklenti. Eklentiyi yükledikten sonra spellbook'u açınca sağ tarafta üstünde büyücü şapkası olan bir fare şeklinde bir buton göreceksiniz. Buradan Clique'in arayüzüne ulaşıyorsunuz. Buradan kolaylıkla çeşitli tuş kombinasyonlarını büyülere atayabilirsiniz. Clique ile 35 farklı tuş kombinasyonu kullanmanız mümkün.Bir atama yaptığınızda, listede üzerine tıklayıp onunla ilgili bir çok ayara ulaşabilirsiniz. Clique desteğiyle click-casting yapmaya başlarsanız, daha önce bu özelliği nasıl olur da kullanmamışım diyebilirsiniz.

Autobar

Level atladıkça, envanterinizin de yavaş yavaş dolmaya başladığını ve karıştığını fark edeceksiniz. Taşımak zorunda olduğunuz ve anlık ihtiyacınızın olduğu iksirler gibi şeylere hızlıca erişebilmek için onları aksiyon barına taşımak ya da tuş atamak mümkün. Ancak elinizde farklı tür sağlık iksirleri varsa ne olacak. Mecburen ya tüm farklı iksirleri barda farklı bölüme koyacaksınız ya da işinize en çok yarayan boyuttaki iksiri tercih ederek sadece onu kullanacaksınız. AutoBar size 24 adet yeni aksiyon butonu sağlıyor. Böylece daha fazla eşyaya kolay erişim sağlayabiliyorsunuz.myAddOns

Bütün bu eklentileri yükledikten sonra şimdi sıra onları yönetmeye geldi. Ne yazık ki oyun içinden, çalışan eklentilerin listesini görmemiz mümkün değil. Oyun başladıktan sonra bir eklentiyi çalıştırmanız veya devreden çıkarmanız mümkün değil. Yeni bir eklentiyi çalıştırabilmek için oyunu tekrardan başlatmanız gerekmekte. Ancak bu, oyun içinde bazı eklentiler üzerinde ayarlamalar yapamayacağımız anlamına gelmiyor. myAddOns ile oyun içindeyken aktif olan eklentileri görebilir, bu eklentiler hakkında bilgi alabilir, isteğe bağlı çalışmayı destekleyen eklentileri yükleyebilirsiniz. myAddOns'un düzgün çalışması ve işinize yaraması biraz da yüklediğiniz eklentilere bağlı.myAddOns'u kullanmak oldukça basit. Eklentiyi yükledikten sonra oyunun ana menüsünü açtığınızda seçenekler arasında myAddOns'u görebilirsiniz. Buradan eklentinin arayüzüne ulaşıyorsunuz.Listeden bir eklentiye tıkladığınızda onun hakkında bilgileri sağ kısımda görebilirsiniz. Eğer listede bir eklentinin adı renkli yazılmışsa Options butonuna basarak bu eklenti üzerinde bazı ayarlamalar yapabiliyorsunuz.

Improved Error Frame

Bazı durumlarda, çalışmakta olan bir eklenti hata verip aşağıdaki gibi bir pencerenin açılmasına yol açabilir.Ne yazık ki, eğer birden fazla hata oluşursa bunların sadece birinden haberimiz olabiliyor çünkü oyun sadece ilk oluşan hatanın mesajını bize gösteriyor. Improved Error Frame, tüm hataları görebilmemizi ve yönetebilmemizi sağlayan bir eklenti. Hatalar oluştuğu zaman minimap'te bir buton çıkıp parlamaya başlıyor ve bunun bilgisi konuşma penceresinde gösteriliyor. Birden fazla hata olduğunda hepsini tek tek sıra halinde konuşma penceresinde görebiliyoruz.Improved Error Frame'de yapabileceğiniz bir çok ayar bulunuyor. Bunları yapabilmeniz için komut satırını kullanmanız gerekli. "/ief" yazdığınızda aşağıdaki komutları yazarak çeşitli özellikleri aktif hale getirebilirsiniz.[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]


__________________

Dr.TaKa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.12.09, 20:10   #2 (permalink)
Yeni Tayfa
 
forbidden314 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2009
Mesaj Sayısı: 1
Konu Sayısı: 0
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi : forbidden314 0-250000
Standart Cevap: World of Warcraft'ta fark yaratın [Makale]
teşekkürler güzel çalışma


forbidden314 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.