ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Kültür - Sanat > Yabancı Diziler ve Tv Showları

Yabancı Diziler ve Tv Showları Yabancı televizyon dizileri ile ilgili tüm yorumlar, bölüm özetleri ve tavsiyeleri paylaştığımız bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07.07.08, 12:14   #1 (permalink)
Süper Tayfa
 
S3RW3T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
Mesaj Sayısı: 10.976
Konu Sayısı: 1584
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 128670
Rep Puanı: 12864613
Rep Derecesi : S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000
Standart Lost
Konusu...


Uçak kazası ile bir adada mahsur kalan insanların öyküsü anlatılmaktadır. Özellikle her bölümde, bir karakterin geçmişine gidilerek ana senaryo beslenmektedir.
Bu adada mahsur kalan 48 kişi arasında değişik karakterler mevcuttur; bir cerrah, bir iletişim subayı, bir rock yıldızı, bir kanun kaçağı, bir inşaat işçisi, bir dolandırıcı, bir milyoner ve daha bir çok enteresan özelliğe sahip insan… Bu insanlar, daha adadaki ilk günlerinde adanın mistik güçlere sahip olduğunu farkederler. Uçak kazasında hayatta kalmayı başarmışlardır, ancak asıl hayatta kalma savaşı şimdi başlamaktadır…


KarakterLer...


JACK SHEPHARD (Matthew Fox)Dr. Jack Shephard
Yaş: 37 (Doğum Tarihi 1967)
Nereli: Los Angeles, CA, USA
Meslek: St. Sebastian Hastanesinde Omurilik Cerrahı. Babası Dr.Christian Shephard (Cerrahi Bölüm Şefi) ile birlikte çalışıyor.
Akrabalar: Dr.Christian Shephard - Babası, Sarah Shephard - Eski Karısı, Claire Middleton - Kız Kardeşi
Neden Avusturalya yolcusu: Babasını arıyor

Flashback Bölümleri:
“Pilot, Part 1″ 1×01
“White Rabbit” 1×05
“All The Best Cowboys Have Daddy Issues” 1×11
“Do No Harm” 1×20
“Exodus, Part 1″ 1×23
“Man of Science, Man of Faith” 2×01
“The Hunting Party” 2×11
“A Tale of Two Cities” 3×01
“Stranger in a Strange Land” 3×09
“Through the Looking Glass, Part 1″ 3×22
“Through the Looking Glass, Part 2″ 3×23
Jack Shephard, Columbia Üniversitesini tüm sınıf arkadaşlarının önünde başarıyla bitirmiş artık Los Angels’ta yaşayan yetenekli bir omurilik cerrahıdır. Oceanic 815 uçuş kazasından kurtulan gövde bölümünün lideri oluvermiştir. Kontrol problemi ve düzeltemediği olaylarla sorunlar yaşar. Karakteristik ve birazda mesleki özellikleri onu kriz anında yapılan müdahalelerde çok etkili yapar. Adadaki ilk gün itibariyle Kate’le aralarında güçlü bir bağ oluşur.
KAZADAN ÖNCE
Jack, Christian ve Margo Shephard’ın oğludur. Gençken, arkadaşı Marc Silverman’e yardım etmek pahasına dayak yemiş ve bu olay sonrası çürük gözle eve döndüğünde babasının kendisine “Bir kahraman olmak için gereken özelliklere sahip değilsin!” dediğini hiç unutmamıştır. (”White Rabbit”)

Üniversiteyi herkesten daha çabuk sürede bitirip ( Juliet’in “A Tale of Two Cities” bölümündeki yorumuna göre), St. Sebastian Hastanesi’nde, Bölüm şefi olan babası ile aynı dalı seçerek çalışmaya başlar. Uçak kazasından neredeyse üç yıl kadar önce, araba kazası sonucu omuriliği kötü derecede hasar görmüş Sarah, üzerinde ameliyat yapar. Jack bu ameliyatın sonuç vermeyeceğini ve Sarah’nın felç kalacağını biliyordur ve bunu Sarah’ya, babasının “Hastalarına umut vermeye çalışmalısın” sözlerine rağmen açıklar. Başarısız olacağını bilerek ameliyatı yapan Jack, mucizevî şekilde parmaklarını oynatabilen Sarah’nın iyileştiğini görünce gözyaşlarına hâkim olmaz. Sarah bacaklarını hissedebiliyordur. (”Man of Science, Man of Faith”)
Jack ve Sarah, iki yıl sonra evlenirler. Ancak evlilikleri sancılıdır, ikisininde kısıtlı zamanı ve iş yoğunluğu birbirlerini ihmal etmelerine, az görüşmelerine yol açar. Jack ve babası, Angelo isimli bir hasta üzerinde çalışırlar. Bu adamın kızı, Gabriela, Sarah’ya yapılan mucizevî operasyonu duyduktan sonra babası ile Jack’e gelmiş olduğunu açıklar. Ancak Jack bu durumun farklı olduğunu ama yinede babasına yardım edeceğini söyler. Birkaç ay sonra Jack’in tümörü başarı ile almasına rağmen Angelo ameliyat masasında kalp yetmezliğinden ölür. Jack, Gabriel’e bir söz vermiştir ve bunun elinden kayıp gitmesine sinirlenir yine kendini kaybeder. Arabasına dönerken gözyaşları içindeki Gabriel’le karşılaşır ve olayların akışı sonucu öpüşürler ancak Jack böyle olmasını istemediğini belirtir uzaklaşır. Eve dönen Jack karısına neler olduğunu itiraf eder, ama Sarah buna karşılık kendisininde Jack’i uzun zamandır aldattığını bunun sebebininde Jack’in işkolik, sürekli bir şeyi düzeltme ihtiyacı duyması olduğunu açıklayıp, onu bu dürüstlüğüne rağmen terk eder. (”The Hunting Party”)

Jack Boşanmaya itiraz eder ve Sarah’ya takıntılı hale gelir. Onu gizlice gözetlemeye ve bu gizli sevgiliyi öğrenmeye çalışır. Hatta zamanla babasının Sarah ile ilişki yaşadığını düşünür. Öyleki 50 gündür alkol kullanmayan babasına bir AA Toplantısında (Alcoholics Anonymous Meeting) saldırır. Jack bu olay sonrası tutuklanır ve Sarah kefaletini ödeyerek onu çıkartır. Yine içmiş olan babasından haber alıp Jack’i görmeye gelen Sarah, Jack’in ısrarına rağmen babasını döven bir adama sevgilisi hakkında bilgi vermez ve Jack’e tepki gösterir. (”A Tale of Two Cities”)
Uçak kazasından 2 ay önce Christian Shephard alkollüyken, hamile bir kadın üzerinde operasyon yapar. Hemşirenin bu durumu Jack’e bildirmesi ile Jack hemen operasyonu devralır. Ama meydana gelen hasarı düzeltemedi ve kadın öldü. Christian kendi alkollü durumunu saklamak için, Jack’i bu kadının tıbbi müdahele edilemez halde olduğunu belirten bir raporu imzalaması konusunda ikna etmeye çalışır. Ancak Jack bu kadının ameliyat sırasında hamile olduğunu ve asıl ölüm nedeninin babasının hepatik şahdamarında açmış olduğu onarılamaz hasar olduğunuda öğrenir. Bu doğrultuda Kurula çıkan babasına karşı gerçekleri söyler, Christian’ın meslekten uzaklaltırılmasına neden olur. (”All The Best Cowboys Have Daddy Issues”)
Jack, Avusturalya?da bir kız kardeşi olduğundan habersizdir. “The Hunting Party” bölümünde babasının annesini aldattığını biliyordu. Babası Avusturalya?ya kızını görmek için uçuyor. Jack babasının kayıp haberini annesinden öğreniyor ve annesinin isteği üzerine babasını bulmaya, Avusturalya?ya gidiyor. Ancak babasının öldüğünü öğrenir ve morgda onu teşhis eder. Babasının cenazesi ile uçağa binecektir ancak gerekli evrakları tam olmadığı için görevli bayanla Jack tartışma yaşar. (”White Rabbit”)

Uçuştan önce, havaalanının Bar’ında Ana-Lucia Cortez isimli bir bayan ile tanışıp içki içiyor , kendisi ile aynı uçakta olduğunu öğrenince bir sonraki içkileri için uçakta randevulaşıyorlar. (”Exodus, Part 1″)
Jack uçakta 23B numaralı yanı boş koltukta oturuyordu. Kendi sırasında hemen yanında Rose vardı. Rose ile konuşup eşi, Bernard, tuvaletten dönünceye kadar kendisine eşlik edeceğini söylüyor. Turbulans başladığında Rose’a her şeyin yoluna gireceğini söylüyor ancak uçağın kuyruğu dakikalar sonra kopuyor. Jack, Kate ile konuşurken, o andan sonra bilincini kaybettiğini kaza hakkında başka detay hatırlamadığını belirtiyor. Ayrıca uçuş dersleri aldığınıda söylüyor. (”Pilot, Part 1″)
ADADA SEZON 1
Jack adada istemeyerekte olsa başına gelen olayların etkisiyle Lider rolünü alır. Jack’in önerisi üzerine Kate daha sonra Charlie’nin de katılımı ile haberleşme cihazı için uçağın Kokpitini aramaya giderler. Ormanın derinliklerinde bulurlar ancak kendilerini ilginç bir canavar bekliyordur. Jack, enkazın içerisindeki ölülerle berbaber yakılmasını önerir, çünkü diğer türlü yaban domuzlarına yem olacaklardır. Ve enkaz törenle yakılır. (”Tabula Rasa”)

Adadaki 7. gün, Jack Boone’u boğulmaktan kurtarır. Boone bu sırada boğulmakta olan Joanna adlı bir kıza yardım etmek için suya atlamıştır ancak başarılı olamaz. Boone’u sahile ulaştırdıktan sonra Joanna’yı da kurtarmaya çalışmış ancak Jack ona yeterli zamanda ulaşamamamıştır. Daha sonra Jack, Kate ile kızı kurtaramamış olmaktan ötürü duyduğu üzüntüyü paylaşır. (”White Rabbit”)
Adada kazazedelerin sorunları ile uğraşırken, babasının görüntüsünü görmeye başlar. Ancak Jack bunun gerçek mi yoksa halusinasyon mu olduğunu bilmez. (”Walkabout”), (”White Rabbit”)
Mağaralarda babasının tabutunu bulur, ama içi boş. Jack’in keşfettiği bu mağaralar Oceanic zedelerin ayrılmasına sebep olacaktır. Sawyer ve Sayid önderliğinde bir grup sahilde kalırkan, Jack’in topladığı büyükçe bir grupta taze su ve barınak için mağaralara taşınır. Jack ve Locke’un olaylar karşısındaki farklı görüşleri ve davranışları, bu ikiliyi çoğu zaman anlaşmazlığa veya kavgaya sürükledi. Ama Jack kendisini uçurumdan kurtaran Locke’a minnettardı. Araştırma sırasında üzerine çöken mağarada kalan Jack’i, Micheal önderliğinde bir grup kurtarmaya çalışır ancak çabalar cevapsızdır sadece ufak bir delik açılır. Uğraşlar sonucu Charlie delikten girerek, Jack’i oradan kurtarır. (”The Moth”)

Ethan tarafından kaçırılmış olan Claire ve Charlie’yi aramaya çıkan Kate ve Jack, neredeyse ölmüş olan Charlie’yi ağaça asılmış şekilde bulurlar. Jack, öldü sanılan Charlie’yi inatla uğraşması sonucu kurtarır. (”All The Best Cowboys Have Daddy Issues”)
Jack’in bir sonraki büyük sınavı 40. gün gelir. Locke, çok ağır yaralı Boone’u mağaraya getirdiğinde ufak bir kaza olduğunu söylerler ancak Jack Locke’a inanmaz şüphelenir. Çabalarına rağmen Boone’u kurtaramayan Jack en son çarenin Boone’un bacağını kesmek olduğunu anlar ve tam bunu gerçekleştirecekken Boone yapmamasını ve artık bırakmasını istediğini söyler bu sırada Sun’da Jack’i durdurmaya çalışmaktadır. Jack’in Sun’a cevabı ise “Bana ne Yapamayacağımı Söyleme!” olur. İstemeyerekte olsa Jack sonunda Boone’un ölümüne izin verir ve bırakır. Ama Locke’u bundan sorumlu tutacaktır. Locke daha sonra olayı tüm gerçekliği ile anlatmasına ( Hatch’i gizli tutmasını) rağmen bu Locke’a olan güvenini sarsar ve artık güveni azalır. (”Do No Harm”)

44.gün, Jack, Kate, Rousseau, Locke, Hurley ve Arzt dinamit almak için Black Rock’a giderler. Amaç bu dinamitle Locke’un bulduğu Hatch’in kapağını patlatmaktır. (”Exodus, Part 1″)
Dönüş yolunda, Jack ve Kate, Locke’u “Canavar” tarafından bir çukura çekilmekten kurtarır. (”Exodus, Part 2″)
ADADA SEZON 2
Kate, Desmond tarafından Hatch’te yakalanır. Jack onun yardıma koşar. Bu Desmond karakteri ile 2.karşılaşmasıdır. (”Man of Science, Man of Faith”), (”Adrift”)
Hatch’in bulunuşu, Locke ve Jack arasındaki gerilimi dahada arttırır. Locke ve Mr.Eko gibi iki kader adamının aksine, Jack kadere inanmayı ve bazı şeyleri bırakmayı çok zor bulur. (”One of Them”)

Jack, Sawyer ile Kate’in sevgisi için rekabete girer ve sonunda ormanda beklenmedik bir öpücük alır Kate’in tepkisiyle beraber.
(”What Kate Did”)
Sawyer’ı ilaçlar için oynadıkları bir poker oyununda yendi. Anlaşamamalarına rağmen Mr.Eko’nun kurşun yarası almış Sawyer’ı getirmesi üzerine ona müdahele edip kurtarır. Tabi Kate’in yaralı Sawyer’a olan ilgisi Jack’in dikkatini çeker. (”Lockdown”)
Micheal’ı aramak için keşif heyeti oluşturur. Yakaladıkları Ben’i, Others’la takas için kullanacaklardır. Ben’e karşılık Walt. Ancak bunu kabul etmezler, çünkü Others’ın başka planları vardır. Jack sonra Micheal’ı bulur, ve Hatch’e getirir. Yaralarına müdahele ederler. (”The Hunting Party”)
Kontrolü sağlamak adına, Jack Locke ve Kate, Sawyer’dan silahları geri alıp Micheal’ın planı doğrultusunda Other ile yüzleşmeye gideceklerdir. Sawyer, Ana Lucia’nın kendisinden silahı nasıl aldığını Jack’e anlatır. (”Three Minutes”)
Ana Lucia’nın Hatch’te Ben ve Michael ile yalnız olduğunu öğrenince doğruca hatche giderler. Jack, yaralı Libby ile ilgilenirken, Kate’i eroin zulasını ve silahları bulması için Sawyer ile beraber yollar. (”?”)

65. gün, Sayid’in onu Michael hakkında uyarmasına rağmen Jack, Kate, Michael, Sawyer ve Hurley’le Others’ı aramaya çıkar. Jack Sayid ile bir plan yapmıştır, Sayid Jackler buluşma noktasına varmadan Others’ın izini denizden sürecektir. Sawyer’ın kendilerini izleyen bir Others’ı vurması sonucu Jack, Micheal’ın gerçekleri söylemesini sağlar ve Micheal hepsinin adının Ms. Klugh’un kendisine verdiği listede yazılı olduğunu açıklar. (”Live Together, Die Alone”)
Others antlaşma gereği Jack, Sawyer ve Kate’i alıp Hydra istasyonuna götürüler, Hurley’i de serbest bırakırlar ve Michael oğlu Walt ile vaat edilen özgürlüğe yelken açar.
ADADA SEZON 3
Kanı alındıktan sonra Jack, eskiden yunuslar ve balinaların tutulduğu akvaryuma kapatılır. Burada Juliet ile tanışır. (”A Tale of Two Cities”)
Kendisine yemek getiren Juliet’i tutsak alarak kaçma girişiminde bulunur ancak başarılı olmaz. Yanlış kapıyı açması sonucu sular altında kalıp Juliet tarafından bayıltılıp tekrar akvaryuma kapatılır. (”A Tale of Two Cities”)
Bu olaylar sonrası Jack, Juliet ile işbirliği yapmaya karar verir. Juliet, kendisine hayatının en önemli detaylarını, her türlü bilgiyi içeren bir dosya gösterir. Jack’e Sarah hakkında ne öğrenmek istediğini sorduğunda, Jack’in tek söylediği “O mutlu mu?” oldu. (”A Tale of Two Cities”)

Bir sonraki ziyaretçisi Benjamin Linus’tu, o kendisine gerçek adını ve adada doğduğu gerçeğini söylemiştir. Ben daha sonra uçağın düşüşünden itibaren dış dünyada olan olayları , adanın dışı ile bağlantıları olduğunu ispatlamak için Jack ile paylaştı. Jack eğer işbirliği yaparsa eve dönebileceği vaadini aldı. (”The Glass Ballerina”)
Colleen yaralı bir halde getirildiğinde, Juliet’in Jack’ten yardım istemesi ile ameliyathaneye giden Jack, girişte bazı röntgenler görür. Yeterli malzeme olmadığı için Colleen’i kaybederler. Juliet’i Jack teselli eder. Duvarda gördüğü röntgenlerin kime ait olduğunu söylemesi konusunda da diretir. (”Every Man for Himself”)
Bilmemesine rağmen Jack, Ben’e tümörün belirtilerini sorarak blöf yapar. Nitekim bu, Ben’nin itirafı sonucu doğru çıkar. Böylece Ben’nin tüm planlarıda suya düşer. Ameliyatı yapmama konusunda kararlı olan Jack’i artık kırmanın tek yolu vardır. Kate’i Jack ile görüştürürler. Kate, Jack’in ameliyatı yapmak zorunda olduğunu yoksa Sawyer’ı öldüreceklerini gözyaşları içerisinde açıklar. Bunu duyması üzerine Kate’e sinirlenen Jack onu odadan kovar. Ancak Ben amacına ulaşmıştır. (”The Cost of Living”)

Bir süre sonra tutulduğu cam kafesin kapısının açık olduğunu farkeden Jack, dikkatlice kapıyı açıp oradan çıkar. Etrafta kimsenin olmayışı, Jack’in ekranlarla dolu bir odaya girip işine yarayacak birşeyler aramaya yöneltir. Bir silah alıp çıkarken ekrandaki bir görüntü dikkatini çeker. Sawyer’in kucağında yarı çıplak yatan Kate’i gören Jack, şaşırır, üzülür ve sinirlenir. Bu sırada arkasından odaya giren Ben’de duruma şaşırdığını ve şayet bahisçi bir adam olsa Kate ve Jack’e oynayacağını belirtir. Silahı Ben’nin suratına doğrultan Jack, ameliyatı yapacağını söyler. (”I Do”)
Jack, söylediği gibi ameliyatı yapar ancak Kate ve Sawyer’ın kaçmasını sağlar. Kate’e kendisi için geri dönmemesini söyler. Ancak Kate sahil halkı ile buluşur buluşmaz Jack’i kurtarma operasyonuna öncü olacaktır. Bu sırada Jack, artık öldürüleceğini düşünürken olaylar biraz farklı gelişecektir…
ADADAN SONRA
Bir süre sonra, Jack adadan bilinmeyen sonuçlar/olaylar nedeniyle kurtulmuştur. Ada sonrası hayat Jack’i depresyona sürükler. Zamanının çoğunu içerek, haritalar üzerinde ve coğrafya kitaplarıyla çalışarak, Oceanic Havayollarının verdiği Altın Geçiş bileti ile Pasifik okyanusu üzerinde uçağın düşmesi adaya geri dönmesi umuduyla seyahat ederek geçirmektedir. 5 Nisan 2007 gecesi uçakta, bir gazetede okuduğu haber kendisini üzüp Kate’i ( Kate’inde adadan kurtuluğunu öğreniriz) aramasına sebep olur. Kate, tekrar tekrar kendisini arayan Jack’in telefonuna cevap vermez ve Jack LA’de bir köprünün üstüne çıkarak intihara yeltenir. O sırada genç bir kadın oğluyla beraber araba kazası yapar, atlamak üzere olan Jack kazayı görünce hemen yardıma koşar. ( Through the Looking Glass”)

Kadını ve oğlunu kurtardıktan sonra hastanede yaraları dikilen Jack’in ziyaretine Sarah (eski karısı artık evlidir ve hamiledir) gelir. Jack’in iyi olduğuna emin olduktan sonrada gider. Öğreniriz ki Sarah hala Jack’in acil durumlarda aranacaklar listesindedir.
Kötü durumda olan Jack, yeni Bölüm Şefi olan Dr. Hamill’in ameliyat için ama Dr. Hamill bu isteği kendilerinin yapacağını, Jack’in iki kere Kahraman olduğu için dinlenmesi gerektiğini belirterek reddeder. Bundan hoşnut olmayan Jack yine telefonda Kate’e ulaşmaya çalışmaktadır ve durumu giderek kötüleşiyordur. LA bir cenaze evini ziyaret eder, tabutta ise bizim bilmediğimiz bir adam yatmaktadır. Törende boş sandalyeleri gören Jack, görevliye töreni kaçırığ kaçırmadığını sorar ve öğrenirki bu cenazeye tek bir kimse gelmemiştir. Ve ilk ziyaretçide kendisidir. Görevli Jack’e aile mi yoksa arkadaş mı olduğunu sorar, Jack’in cevabı “Hiçbiri” dir.
Eczaneden istediği ilaçları alamayan Jack, hastaneden ilaç çalmaya başlar. Dr. Hamill, Jack ile konuşur ve yardım etmek istediğini belirtir ama Jack onun kendisini anlayamayacağını, neler yaşadığını tahmin edemeyeceğini söyler, çıkar gider.
Sonunda Jack, Kate’e ulaşmayı başarır ve buluşma ayarlarlar. Konuşurken buluşma mekanı için “Nerede olduğunu bilirsin” ifadesini kullanır buda bize öncedende aynı yerde pek çok kez buluşmuş olabilecekleri fikrini verir.

Jack, buluşma noktası olan havaalanına Kate ile neredeyse aynı zamanda varır. Kate Jack’in köprüde yine hayat kurtardığını ima ederek tebrik eder, ama sonra bu buluşma yerinde olmak istemediğini ve pişman olduğunu belirtir. Jack gazetede okuduğu yazıyı Kate’e verir ve adadan sonra hayatının nasıl geçtiğini Kate’e anlatır. İkiside gözyaşları içerisindedir. Kate artık gitmesi gerektiğini “O” nun kendisinin nerede olduğunu merak edeceğini söyler ve arabasına döner. Jack ” Geri Dönmeliyiz Kate” der ama Kate arabaya binerek uzaklaşır. Jack ise hala arkasından GERİ DÖNMELİYİZ diyordur. (”Through the Looking Glass”)
EK BİLGİLER

- Jack’in dövmeleri hakkında verdiği röportajı buradan dinleyebilirsiniz. ( spoiler içerebilir.)
- Jack’in bir dövmesi daha vardır kolunun iç kısmında, bu dövme “Stranger in a Strange Land” görünüyor.
- En beğenilen sözü yaşamı sürdürmeleri üzerine söylediği “Live Together Die Alone” artık herkesin adadaki yaşam felsefesi oluyor, bir kişi dışında. Sawyer.
- Ekonomik açıdan bakılırsa Jack, Lostie halkının içerisindeki en sosyalist görüşlü karakterdir. Sawyer ise tam tersidir, yani kapitalist görüşler yapar.
- Facto Lider olmak Jack’i, kazazedeleri korumak için en uç noktalarda kararlar verip uygulamasına neden olabiliyor. Örneğin Sawyer’a Astım ilacını aldığı sanılarak yapılan işkence, Ethen Rom’a tuzak kurmak, Ben’i tutsak edip Walt ile takas etmek istemek, Walt’ı geri almak için çıkılan risk dolu yolculuk ve Kate Sawyer ikilisinin kurtulması için ameliyat masasındaki Ben’i rehine almak, Ben ile Jin/Bernard/Sayid’in hayatı pazarlığı.
- Phuket, Thailand’da poker oynamayı öğrenmiş, ve türlü numaralarını biliyor. El altı dağıtma, hilebazı anında fark etmek gibi..
- Uçuş dersleri almış.
- Dizide en çok flashback’ini izlediğimiz karakter.
- Liderlik vasıflarına sahip bir karakteri var. Ancak babası bu konuda onu sürekli uyarmıştır.
- Omzundaki dövmede, çince “He walks amongst us but he is not one of us,” yazıyor, bunuda Achara’ya zorla yazdırdığını gördük. Bu ona Lider olduğunu ancak bunun kendisini hep yalnız ve sinirli yaptığını belirtiyor.
- Kolunun omuza doğru olan kısmında 5 sayısını görmekteyiz. Bunu, Kate’e sahilde, ilk bölümlerde anlattığı “Korkuyu içine al ama sonra 5′e kadar sayıp bundan kurtul” ile bağlayabiliriz.
- Bulmacayı tükemmez kalem ile çözüyor. Bu kendine / kararlarına duyduğu güveni ve kararlılığını sembolize ediyor.
- Jack karakteri 1.sezon ilk bölümlerde “Pilot” öldürülecekti. Ancak ABC yapımcıları izleyicinin büyük tepkisi ile sonuçlanacağından u fikirden vazgeçilmiş. Buna görede Jack yerine öldürülen Pilot olur. İzleyicilerin Jack karakterine duyduğu sevgi kendisini hayata döndürür.Matthew Fox’un bu konu hakkındaki görüşlerini buradan dinleyebilirsiniz.
- Jack’in ölüm kararını değiştirmekle çok doğru yaptıklarını belirtiyor Senaristlerde. Resmi bir açıklama şöyle:
Damon Lindelof, ABC Başkanı Stephen McPherson’nın Jack karakterinin ölümünü veto etmesi, Jack’in hayatta kalması hem Jack için hemde dizinin kaderi için çok önemli olduğunu vurguluyor. ” Kesinlikle doğru bir karardı. Eğer Jack’i öldürseydik bu şov 13 bölümü geçmeyebilirdi.”
- Michael Keaton, Jack karakterini canlandıracakmış.
- “Pilot, Part 1″, senaryosuna göre ağaçta ölü olarak bulunan beden aslında Jack’in olacakmış
- Her sezonun ilk bölümü Jack flashback ile açılır.
- Kazazedelerden Claire Littleton ile kardeştir, ancak henüz bunun ikiside farkında değildir.

ADADAKİLERLE OLAN BAĞLANTISI
Claire Littleton: “Par Avion” Claire’in tanımadığı babası ile buluşması ardından Jack ile yarı kardeş olduğunu öğrendik. Ancak ne Jack nede Claire bunun henüz farkında değil.
Shannon Rutherford: “Man of Science, Man of Faith” Shannon’un babası Adam Rutherfor ve Sarah (Jack’in eski karısı) korkunç bir kaza sonrası ameliyathaneye gelirler. Jack, Sarah’yı kurtarır ancak Adam ölür.
Ana-Lucia Cortez: “Exodus 1″ Uçağa binmeden önce havaalanındaki Barda karşılaşırlar Jack ile. Ve bu Ana Lucia’nin bir Shephard’la ilk içkisi değildir. Önceden Christian Shephard ile tanıştığınıda öğreniriz.
Desmond Hume: “Man of Science, Man of Faith” Bir stadyumun merdivenlerinde koşarken karşılaşırlar.
Jin-Soo Kwon: “White Rabbit” Uçağa bindikleri gün bilet masasında Jin, Jack’in uçuş görevlisi bayanla olan tartışmasını arkalardan duyar.

ALINTI
Korku 1 2 3 4 5 Kate ile dikiş sahnesi (1×01)
Kate- Hiç korkmuş görünmüyorsun. Bunu anlamıyorum.
Jack - Korku tuhaf bir şey. İhtisasımı yaparken, ilk cerrahi operasyonumu 16 yaşındaki bir çocuğun, belkemiği üzerinde yapmıştım. Bir kız. Ve sonunda, 13 saatten sonra, üzerini örtüyordum, ve ben kazara, omuriliği saran zarı yırttım. Tüm sinirlerin bir araya toplandığı, omurilik merkezini parçaladım. Zar hücre kadar ince ve… Yırtılıp açıldı. Sinirler dışarı çıktı.Tıpkı çubuk makarna gibi. Omurilik sıvısı dışarı akıyordu ve ben… Korku çok çılgıncaydı. Çok gerçek…ve üstesinden gelmem gerektiğini biliyordum. Böylece bir seçim yaptım. Korkunun içime girmesine izin verdim. Kontrolü ele geçirmesine. Ama sadece beş saniyeliğine. Daha fazlasına izin vermedim. Sonra saymaya başladım. Bir, iki…üç, dört, beş. Ve gitmişti. İşime geri döndüm, dikişi yaptım ve o iyileşti.
Speaking to Kate Austen / Kate ile konuşurken (1×03)
“Three days ago we all died. We should all be able to start over.”
” Üç gün önce hepimiz öldük. Tekrar baştan başlayabilmemiz gerek.”
Speaking to Sayid Jarrah / Sayid’e (1×04)
“Any bodies we bury are not going to stay buried for very long.”
“Gömeceğimiz her beden, uzun süre gömülü kalmayacak
To Locke, On Not Hitting Sawyer When Throwing the Knife / Locke’a Sawyer’a bıçak fırlatması üzerine (1×04)
“You either have very good aim or very bad aim, Mr…”
” Ya gerçekten çok iyi nişan alıyorsun yada çok kötü , Bay… ”
Locke’a (1×04)
“Call me paranoid, but anyone who packs a suitcase full of knives…”
“İstersen bana Paranoyak de ama kim bir çanta dolusu bıçak alır yanına…”
Sun’a cevap verir (1×20)
“Don’t tell me what I can’t do!”
“Bana neyi yapamayacağımı söyleme!”
Kate’e Lock sorunu üzerine (1×25)
“Everybody wants me to be a leader until I make a decision that they don’t like. You want to keep second guessing me, Kate? That’s your call. There’s something that you need to know. If we survive this, if we survive tonight we’re going to have a Locke problem and I have to know that you’ve got my back.”
Jack - Herkes lider olmam? ister, hoşlanmadıkları bir karara kadar. Sonradan yargılamaya devam etmek mi istiyorsun? Sen bilirsin. Ama bilmen gereken bir şey var. Eğer bundan kurtulursak, bu geceyi atlatırsak….bir Locke sorunumuz olacak. Bu yüzden arkamda olduğunu bilmem gerekiyor.”
Kate - Arkandayım.
Locke ile Black Smoke sonrası yaşanan Tartışma (1×25)
Locke - Bana zarar vermeyecekti.
Jack - Seni öldürecekti.
Locke - Bundan pek emin değilim.
Jack - Dinle, senden……senden kafanın içinden geçenleri açıklamanı istiyorum. Neden sana zarar vermeyeceğini düşündüğünü bilmek…
Locke -Test edildiğime inanıyorum.
Jack -Test edilmek mi?
Locke - Evet. Test edilmek. Bu yüzden bazı konularda anla?amıyoruz, Jack. Çünkü sen bilimsel bir adamsın.
Jack - Evet. Peki ya sen ne oluyorsun?
Locke - Ben mi? Ben ise bir inanç adamıyım.Tüm bunların bir kaza olduğunu mu düşünüyorsun? Birbirini tanımayan insanlar olarak bizim hayatta kalmamız. Birçoğumuzun sadece yüzeysel yaralarla atlatması. Buraya tesadüfen mi düştüğümüzü sanıyorsun? Özellikle de buraya. Buraya bir amaç için getirildik. Bir neden için. Hepimiz. Her birimiz buraya bir neden için getirildik.
Jack - Getirilmek mi? Peki bizi buraya kim getirdi John?
Locke - Ada. Bizi buraya ada getirdi. Burası sıradan bir yer değil. Bunu gördüm gördüğünü biliyorum. Ada seni de seçti Jack. Bu kader.
Locke Kader Üzerine Jack’e (1×25)
Locke -Hayatta kalmak tamamen görecedir Jack.
Jack -Ben kadere inanmam.
Locke -Evet, inanıyorsun. Sadece bilmiyorsun, henüz.
To Kate, On Her Going to Hunt Boar / Kate’e, Yaban Domuzu Avına Çıkmak üzereyken
“Tell me, how come anytime there’s a hike into the heart of darkness, you sign up?”
” Söylermisin, nasıl oluyorda ne zaman Karanlıkların Kalbine gezinti çıksa hemen adını yazdırıyorsun? ”
Faith / Kader
Locke: Why do u find it so hard to believe?
Jack: Why do u find it so easy?
Lock: Senin için inanmak neden bu kadar zor?
Jack: Senin için neden bu kadar kolay?
On Helping Sawyer with his Headaches / Sawyer’ın “Baş Ağrısına Yardım Etmek” üzerine
“All I’m going to get for my trouble is a snappy one-liner. And if I’m real lucky, a brand new nickname.”
“Tüm uğraşıma alacağım karşılık tek satırlık espri ve gerçekten şanslıysam da şık,canlı bir lakap olacak.

To Kate, On Her Going to Hunt Boar / Kate’e, Yaban Domuzu Avına Çıkmak üzereyken
“Tell me, how come anytime there’s a hike into the heart of darkness, you sign up?”
” Söyler misin, nasıl oluyor da ne zaman Karanlıkların Kalbine gezinti çıksa hemen adını yazdırıyorsun? ”
Ben Linus ile Ameliyat üzerine(3×06)
“Well Ben, at least you won’t have to be disappointed for very long.”
Isabel ile kafesten Dövme konuşması(3×09)
“That’s what they say. That’s not what they mean. ”
“Öyle söylüyor. Ama o anlama gelmiyor.”
Juliet’le sahilde (3×16)
“You were there. You were standing right next to me when that submarine exploded. In that moment I saw it in your eyes. You want to get off this island more than anything else in the world. Makes you one of us.”
“Sen oradaydın.Denizaltı patladığı zaman|tam yanımda duruyordun. O an, gözlerinde gördüm. Bu adadan ayrılmayı herkesten daha çok istiyorsun. Bu da seni bizden biri yapıyor.
Kate’e İtiraf (3×23)
Jack : Bunu kastetmedi, biliyorsun.
Kate : Ne?
Jack : Sawyer. Senin onunla gitmeni istemediğini söylediğinde… Bunu kastetmedi.
Kate : Kastetmediyse niye öyle söyledi?
Jack : Seni korumaya çalışıyordu. Ben de bu yüzden benim için geri gelmemeni istemiştim senden.
Kate : Neden Sawyer?ın tarafını tutuyorsun?O asla senin için bunu yapmazdı.
Jack : Çünkü seni seviyorum.
Kate’e Geri Dönmeliyiz Dediği Sahne (3×23)
Jack : Çok uçuyorum.
Kate : Ne?
Jack : Bize verdikleri şu ücretsiz uçuş hakkı. Onu kullanıyorum. Her Cuma akşamı, L.A’dan Tokyo’ya uçuyorum, ya da Singapur’a veya Sydney’ye. Ve sonra ben uçaktan iniyorum, ve bir şeyler içip sonra eve geri uçuyorum.
Kate : Neden?
Jack : Çünkü çakılmasını istiyorum. Uçaktaki başka hiç kimseyi umursamıyorum. İçine girdiğimiz her sarsıntı veya türbulans, yani, sanki, gözlerimi kapatıyorum ve dua ediyorum geri dönebileyim diye…
Kate : Bu değişmeyecek.
Jack : Hayır, bıktım…yalan söylemekten. Bir hata yaptık.
Kate : Gitmeliyim. Merak etmeye başlayacak neden…
Jack : Biz…oradan ayrılmak zorunda değildik.
Kate : Evet, zorundaydık.Hoşçakal, Jack.
Jack : Geri dönmeliyiz, Kate. Geri dönmeliyiz!
__________________
Ve Servet Yuvaya Geri döner....
S3RW3T isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.07.08, 12:15   #2 (permalink)
Süper Tayfa
 
S3RW3T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
Mesaj Sayısı: 10.976
Konu Sayısı: 1584
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 128670
Rep Puanı: 12864613
Rep Derecesi : S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000
Standart Cevap: Lost
KATE AUSTEN (Evangeline Lilly)

Cesur bir kadın olan Kate grupta ilk insiyastifi alan ve adadan kurtulma yollarını arayan kişilerden biri. Diğer leri gibi onunda karanlık ve şaşırtıcı bir sırrı var. Bir kanun kaçağı olan Kate, işlediği en önemli suç, uzunca bir süre üvey babası olarak bildiği babasını öldürmektir. uçakta polis eşliğinde seyehat ediyordu. Hayat onun için uçak kazasından sonra yeniden başladı. Sawyer, Kate ve Jack arasında bir aşk üçgeni var.


İLGİNÇ BİLGİLER
İlk başta Kate, kaza sırasında kocası uçağın kuyruk kısmında banyoda olan ve bu yüzden ayrı düşen daha yaşlı bir kadın olarak düşünülmüştü. Daha sonra onun yerine Rose ve kocası Bernard fikri ortaya çıktı ve vazgeçildi.
Yoon-jin Kim aslında Kate rolü için düşünülmüştü. Yapımcılar onu sevdiler fakat role tam da uygun olmadığını düşündüler, onun için Sun-Hwa Kwon rolünü yazdılar.
Gerçek hayatta, Kate Austen’i oynayan aktris Evangeline Lilly, aynı dizide Charlie Pace’i oynayan Dominic Monaghan’ın kız arkadaşıdır.
Gerçek hayatta, Evangeline Lilly’nin Hawaii’de başka 2 oyuncuyla paylaştığı evi yandı


__________________
Ve Servet Yuvaya Geri döner....
S3RW3T isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.07.08, 12:20   #3 (permalink)
Süper Tayfa
 
S3RW3T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
Mesaj Sayısı: 10.976
Konu Sayısı: 1584
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 128670
Rep Puanı: 12864613
Rep Derecesi : S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000
Standart Cevap: Lostİlk görünüş "Pilot, Part 1"
Son görünüş "The Beginning of the End"
Merkezde olduğu bölümler
"Pilot, Part 2"
"The Moth"
"Homecoming"
"Exodus, Part 2"
"Fire + Water"
"Greatest Hits"
Açıklama
Ad Charlie Hieronymus Pace
Yaş 25
Durum Ölü!
Meslek Müzisyen (Bass gitarist)
Canlandıran Dominic Monaghan


Kazadan Önce

Charlie İngiltere, Manchester'lı bir müzisyendir. Dizinin "Flashes Before Your Eyes" isimli bölümünde, adaya düşmeden çok önce sokaklarda gitarıyla "Wonderwall" isimli şarkıyı söylerken Desmond ile karşılaştığını görüyoruz.
Daha sonra kardeşi Liam ile beraber kurdukları rock grubunun (DriveSHAFT) bas gitaristi ve şarkı sözü yazarı oluyor. Charlie ilk başlarda DriveSHAFT'ın başarısını artırma konusunda kararsız görünüyor fakat kardeşi Liam'ın ona grubun temeli olduğunu açıklaması üzerine tamamen ikna oluyor. DriveSHAFT'ın ünü giderek artıyor ve Charlie kontrolü ele almakta olan kişinin Liam olduğunun ve Liam'ın kendisini uyuşturucu kullanarak tükettiğinin farkına varıyor. Bir konser öncesinde Charlie Liam'la bunu konuşmaya çalıştığında Liam Charlie'ye grubun kendisi olduğunu haykırıyor. Soyunma odasında yalnız kalan ve morali çok bozulan Charlie, Liam'ın uyuşturucularından kullanıyor. (Filmde eroin yerine şeker kullanılmıştır)Kazadan Sonra

Charlie'yi kazadan sonraki ilk günlerde iyi ve kibar bir tutum içinde görüyoruz. Pek çok kurtarma aktivitesine katılıyor, dışlanmaktan kaçınıyor ve yararlı olmaya çalışıyor. Diğer kurtulanlarla kendi şöhretini hatırlatacak konularda konuşmaya çalışıyor. "Pilot" isimli bölümde, Charlie telsiz bulmaya çalışma işinde Jack ve Kate'e eşlik ediyor. Uçak enkazındalarken, uçuş sırasında tuvalete sakladığı eroinlerini bularak yanına alıyor, böylece uyuşturucu kullanımına adada da devam edebiliyor.
"House of The Rising Sun" isimli bölümde Locke Charlie'nin bağımlılığını farkediyor ve onu bağımlılıktan kurtulması için ikna etmeye çalışıyor. "The Moth" isimli bölümde Charlie uyuşturucu kullanmamanın ıstırabına dayanamayarak Locke'dan eroinini geri istiyor. Locke Charlie'ye eğer üç kez isterse üçüncüde eroinini geri vereceğini söylüyor. Jack mağaralarda kayalar arasında sıkışıp kaldığında Charlie onu kurtarmanın bir yolunu buluyor ve kendine güveni geliyor. Locke'dan eroini 3. defa daha istiyor, Locke istemeye istemeye eroinleri verdiğinde Charlie onları hemen ateşe atıp yakıyor.
"Confidence Man" isimli bölümde Charlie'nin Claire'e düşkünlüğü ortaya çıkıyor ve onu mağaralara taşınmaya ikna ediyor. "All the Best Cowboys Have Daddy Issues" isimli bölümde ikisi Ethan tarafından kaçırıldığında Charlie ölümden dönüyor. "Homecoming" isimli bölümde Claire sonradan kampa döndüğünde Ethan Claire'i vermezlerse her gün içlerinden birini öldürmekle tehdit ediyor. Ethan'ı yakalamak için plan yapıp onu tuzağa düşürdüklerinde Charlie Ethan'ı vurarak öldürüyor.
Claire doğum yapıp Aaron dünyaya geldiğinde Charlie ikisine bakma konusunda sorumluluk hisseder hale geliyor. "Exodus" isimli bölümde Rousseaue tarafından kaçırılan Aaron'u bulmak için Sayid'le beraber onun izini sürerek sonunda çocuğu geri alıyor. Takip esnasında uyuşturucularla dolu olan uçağın yanına geldiklerinde Sayid heykelciklerin içinde eroin olduğunu söylüyor ve yeniden aklı uyuşturucuya kayan Charlie bunlardan alıyor, daha sonra bir tanesini Charlie'nin çantasında görüyoruz.Çok sevilen bir karakter olmasına rağmen 3.sezonun final bölümünde bomba dan kurtulmak için boğularak ölüyor.

DriveSHAFT

DriveSHAFT dizideki kurgusal bir rock grubudur, Charlie ve kardeşi Liam Pace'in grubudur, gerçek hayattaki Oasis grubu ile benzerlik gösterir şekilde kurgulanmıştır. Grup "You All Everybody" isimli parçasıyla büyük bir çıkış yapmış ve İngiltere ve Amerika'da çok tutulmuştur. İki kardeş arasında uyuşturucu yüzünden bir gerginlik yaşanmaya başlamış ve sonunda yolları ayrılmıştır. Boş geçen bir süreden sonra Charlie grubu yeniden toplayıp 8 haftalık bir turne düzenlenmesi işini ayarlamıştır. Fakat maalesef Liam artık yeni kurduğu ailesiyle beraber Avustralya'da yaşamaktadır. Charlie onu görmeye gider, Liam'ı "DriveSHAFT'ı sensiz kabul etmiyorlar" diyerek tura katılmaya ikna etmeye çalışır. Liam'ın kabul etmemesi üzerine sinirlenerek Los Angeles'a giden uçağı yakalayıp tura Liam'sız başlamak üzere yola koyulur.
"Everybody Hates Hugo" isimli bölümde Hurley Charlie'ye DriveSHAFT'ın harika bir grup olduğunu düşündüğünü söyler.
"Flashes Before Your Eyes" isimli bölümde Charlie'nin sokakta söylediği Wonderwall isimli şarkı Oasis grubuna aittir.
J.J. Abrams'ın başka bir dizisi olan, yine ABC kanalında yayınlanan Alias isimli dizide ana karakter olan Sydney Bristow'un partisinde arka planda "You All Everybody" şarkısının çaldığı duyulur.


iLginç biLgiLer
 • İlk başta Charlie 41 yaşında eski ve artık gözden düşmüş bir rock yıldızı olarak düşünülmüştü, fakat oyuncuları seçen ekip tarafından Sawyer için yapılan denemelerde beğenilerek ona şimdiki Charlie rolü verildi.
 • Charlie'nin (gerçek hayatta Dominic Monaghan'ın) sol kolunda "Living is easy with eyes closed." (Gözler kapalıyken yaşamak kolaydır.) yazılı bir dövme bulunuyor. Bu, Beatles'ın "Strawberry Fields Forever" isimli şarkısının sözlerinden bir parça. Aynı zamanda sağ kolunda da elf harfleriyle 9 yazan bir dövme bulunuyor, bunu da Yüzüklerin Efendisi üçlemesindeki rolü sırasında yaptırmış.
 • Gerçek hayatta, dizideki Kate Austen'i oynayan Evangeline Lilly, Charlie'yi oynayan Dominic Monaghan'ın kız arkadaşıdır.


__________________
Ve Servet Yuvaya Geri döner....
S3RW3T isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.07.08, 12:27   #4 (permalink)
Süper Tayfa
 
S3RW3T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
Mesaj Sayısı: 10.976
Konu Sayısı: 1584
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 128670
Rep Puanı: 12864613
Rep Derecesi : S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000
Standart Cevap: Lost
Hugo ''Hurley'' Reyes
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]
İlk görünüş "[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]"
Merkezde olduğu bölümler
"[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]"
"[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]"
"[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]"
"[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]"
"[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]"
Açıklama
Ad Hugo Reyes
Meslek Piyango milyarderi, fast food zinciri müteşşebisi
Canlandıran [Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]

Geçmişi

Bir tavuk kanadı restoranında servis elemanı olarak çalışmıştır. Hayali bir arkadaşı olduğu için bir süre akıl hastanesinde kalmıştır. Bir gün akıl hastanesinden, akıl hastası arkadaşı Lenny'nin sürekli tekrarladığı "4, 8, 15, 16, 23 ve 42" sayılarıyla piyango oynar ve büyük ikramiyeyi kazanır. Ancak bundan sonra bütün olaylar ters gitmeye başlar; büyükbabası vefat eder, büyükbabasını gömen adamı cenaze töreninde birkaç kez yıldırım çarpar, annesinin bacağı kırılır, annesine aldığı kocaman ev yanar, onun piyango haberini yapan Tricia Tanaka adlı muhabir hanım onun yeni açtığı dükkanın haberini yaparken hem muhabir hanıma hem de restoranına meteorit düşer. Yani talihsiz olaylar Hurley'nin başını bırakmaz.Yalnız bu olaylarda bir gariplik vardır; Hurley'e hiçbirşey olmaz fakat tanıdıklarına, sevdiklerine, sevdiği mekanlara sanki bir lanet çökmüştür. Hurley bunu araştırmaya karar verir ve Lenny'nin birlikte bir görev sırasında keşfettiği sayıların (4, 8, 15, 16, 23, 42) arkadaşına gider. Ne yazık ki arkadaşı ölmüştür fakat karısı yaşamaktadır. Karısı da Hurley'e kendi hikayesine benzeyen bir hikaye anlatır; onlar da bu sayılarla çekilişe katılmıştır ve onların başına da bu tür talihsizlikler gelmeye başlamıştır. Onlar da çölün ortasında bir eve yerleşmiş, çözümü bunda bulamaniş ve en sonunda adam intahar etmistir.Hurley umutsuz bir şekilde evine döner. Bu sefer de yıllar önce onu terkeden babası para için dönmüştür. Hurley de tüm ısrarlara rağmen Avusturalya'ya gider ve ekibe böylece katılır.

Diğer
 • Hurley adanın sevimli şişkosu olarak tanınır.
 • Masatenisinde çok iyidir, Sawyer'ı yenmiştir ve böylece Sawyer'ın bir hafta kimseye laf etmemesini sağlamıştır.
 • Adada bir minibüs bulmuştur.
 • Üçüncü sezonun sonunda sahilde Sayid, Bernard ve Jin'i öldürmek üzere olan 'Others'ın önemli isimlerinden Tom ve adamlarının üzerine bir minibüs sürerek hayatlarını kurtarmıştır.
 • Adada yaptığı sayım sonucunda Ethan'ın kazazedelerden biri olmadığını keşfetmiştir.
 • 1. sezonda Danielle Rousseau'dan sayıların lanetini ona anlatarak onun inanması sonucu aküyü almıştır.
 • Flashforwardlarda Hurley Oceanic 6 yani 6 kurtulan kişiden biridir.


__________________
Ve Servet Yuvaya Geri döner....
S3RW3T isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.07.08, 12:30   #5 (permalink)
Süper Tayfa
 
S3RW3T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
Mesaj Sayısı: 10.976
Konu Sayısı: 1584
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 128670
Rep Puanı: 12864613
Rep Derecesi : S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000
Standart Cevap: Lost
Sayid Jarrah

İlk görünüş "Pilot"
Merkezde olduğu bölümler
"Solitary"
"The Greater Good"
"Exodus"
"One of Them"
"Enter 77"
Açıklama
Ad Sayid Jarrah
Meslek Irak ordusunda asker
Canlandıran Naveen Andrews

Geçmişi

Doğma büyüme Irak'lı olan Sayid, Saddam'ın ordusundan İletişim Subayı görevini yapmaktaydı. Çocukluk aşkı kendisini Oceanic Uçuş 815'te seyahat etmesinin nedeniydi. Körfez Savaşı sırasında amiri onu, sevgilisi Nadia'ya işkence yapmaya zorlamıştır. Daha sonra CIA tarafından bir arkadaşının içinde bulunduğu düşünülen büyük bir terör eylemini engellemek için kullanılmıştır. Geçmişte yaptığı işkencler unutmak istediği bir yaradır ve bu olaylar yüzünden derin pişmanlıklar duymaktadır. Geçmişinde Fransa'da bir lokantada çalışmıştır.

Adadaki Hayatı

Sayid Jarrah adaya ilk düştüğünde Sawyer tarafından önyargıyla karşılanmıştır, çünkü kendisi bir Irak'lıdır ve 11 Eylül olayları sebebiyle potansiyel suçlu olarak görülmektedir. Ama daha sonra adadakiler için ne kadar yararlı olduğunu kanıtlamıştır. Kendisi bir İletişim Subayı olduğu için, uçağın kokpitinde bulunan vericiyi çalıştırmayı başarmış ve böylece adada 16 yıldır dönüp duran imdat çağrısını yakalamıştır. Ayrıca Sayid, kendini Henry Gale adıyla tanıtan insanın sahtekar olduğunu ilk bakışta anlamış ve ne kadar insan sarrafı olduğunu bizlere göstermiştir. Ve belki de yaptığı en önemli şey de Michael'ın yalan söylediğini ve kendilerini bir tuzağa sürüklediğini anlamasıdır. Kendisi adanın sempatik insanlarından biridir. Adada tanıştığı Shannon'la kısa bir ilişki yaşamıştır, ancak Shannon'ın trajik ölümüyle birlikte bu ilişki de sona ermiştir. Kendisi aslında kazazedelerin arka plandaki lideridir. Önemli olaylarda aldığı kararları Jack'e uygulatmayı bilmiştir.Kısa bir süre içinde adanın liderleri arasına girmiştir. 4. sezonda adadan kurtulanlardan biridir ve Oceanic 6 arasındadır.
Özlü sözü:I'm Sayid Jarrah.I'm from Iraq'tır.


__________________
Ve Servet Yuvaya Geri döner....
S3RW3T isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.07.08, 12:31   #6 (permalink)
Süper Tayfa
 
S3RW3T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
Mesaj Sayısı: 10.976
Konu Sayısı: 1584
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 128670
Rep Puanı: 12864613
Rep Derecesi : S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000
Standart Cevap: Lost
Sun Kwon


İlk görünüş "Pilot, Part 1"

Merkezde olduğu bölümler
"House of the Rising Sun"
"The Whole Truth"
"The Glass Ballerina"
"D.O.C."

Açıklama
Ad Sun-Hwa Kwon
Canlandıran Yoon-jin Kim

Ada Hayatı
Sun, Jin’in eşidir. Adada bitki yetiştirdiği bir bahçesi vardır ve bitkisel tedavi ile ilgili sahip olduğu bilgilerle adadakilere yardımcı olmaktadır. Sun, kazadan sonra kocası Jin'den başka kimseyle konuşmaz. Çünkü kocası dahil herkes İngilizce bilmediğini sanmaktadır. Daha sonra Michael'a ve Kate'e İngilizce bildiğini açıklamak zorunda kalır, sonunda kocası da durumu öğrenir. Artık Sun İngilizce olarak herkesle konuşmakta ve Jin'in de öğrenmesi için çaba harcamaktadır. 3. sezonda hamile olduğunu öğrenir ve Juliet ona yardım eder.
Geçmiş
Sun, kural tanımayan ve istediğini elde etmek için kendisini hiçbir şeyin durduramayacağı ( buna kocasını rüşvete zorlamak da dahil ) bir adam olan Mr.Paik’in kızıdır. Ancak Sun babasının bu yönünü bilmemektedir. Babasının Jin’e olan baskısından haberdar olmayan Sun, kocasının tavırlarındaki değişikliği, aşık olduğu adamın değişmesi şeklinde yorumlamaktadır. Amerika’ya kaçmayı planlamaktadır ve bu nedenle Jae Lee adında, Harvard eğitimi almış Kore’li bir adamdan İngilizce dersleri alır. İlerleyen bölümlerde kocasını Jae Lee ile aldatır. Bunu öğrenen babası Jin'e Jae Lee'yi öldürmesini söyler. Fakat Jin oteline gidip dövdüğü Lee'yi öldüremez,ancak geri dönüp arabasına bindiğinde esrarengiz bir şekilde Lee camdan atlar (atılır?) ve Jin'in arabasının üstüne düşüp ölür. 3.sezonun bir bölümünde Jin Sun'ın kendisini aldattığını bildiğini söyler, fakat bunu hangi anlamda kullandığı tam açık değildir. (çeviri konusunda mı? Jan Lee konusunda mı?) Uçakta Olma Sebebi
Amerika’ya gitmekte olan eşi Jin’e eşlik etmektedir. Havaalanında ondan kaçmayı planlarken hala kocasını sevdiğini farkedince bundan vazgeçmiştir.


__________________
Ve Servet Yuvaya Geri döner....
S3RW3T isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.07.08, 12:34   #7 (permalink)
Süper Tayfa
 
S3RW3T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Dec 2006
Nereden: İstanbuL
Mesaj Sayısı: 10.976
Konu Sayısı: 1584
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 128670
Rep Puanı: 12864613
Rep Derecesi : S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000S3RW3T 0-10000000
Standart Cevap: Lost
Claire Littleton

İlk görünüş "Pilot: Part 1"
Merkezde olduğu bölümler
"Raised By Another"
"Do No Harm"
"One Of Us"
"Exodus, Part 2"
"Maternity Leave"
"Par Avion"
Açıklama
Ad Claire Littleton
Meslek Fast Food çalışanı
Canlandıran Emilie de Ravin

Kazadan Önce


Claire, araba kazası geçirdiğinde genç bir Avustralyalı bayandır. Kaza sırasında aracı Claire kullanmaktadır ve yolcu olan annesi ön camdan fırlar. Annesi hayyata kalır ama bitkisel hayata girmiştir. Bu durumdan Claire kendini sorumlu tutmaktadır. Kazadan bir süre sonra, Christian Shephard kendini Claire'in annesinin yattığı hastanede gösterir. Claire'e babası olduğunu ve hastane masraflarını karşıladığını söyler. Sonra, Christian Claire'in iş yerine gelir (geçici dövme salonu), onu bir kahve içmeye dışarı götürür. Ona annesinin acısını dindirmek için ölmesine izin vermesini önerir. Claire daha adını öğrenemeden babası hayatından çıkar ve bir daha görünmez.

Claire'in önceki 10 yılından.


Claire daha sonra Fish 'n' Fry'da iş bulur. Hamile kalır, ve çocuğu evlatlık vermeye karar verir. Erkek arkadaşı ve bebeğin babası Thomas'ın onu terk etmesi ile kararı kesinleşir. Hala annesini hastahanede ziyaret etmektedir ve annesine kararını fısıldar. Planları içindeki suçluluk duygusu ve psişik Richard Malkin sayesinde değişir. Malkin bir kaç ay boyunca Claire'in peşini bırakmaz ve ona bebeğe onun haricinde biri bakarsa çok büyük kötülük geleceğini söyler. O giderek artarak rahatsız eden istekleri reddettikçe, Malkin taktiklerini değiştirir. Claire'e Los Angeles'ta bebeği evlat edinmek isteyen bir çift olduğunu söyler. Çoktan ertesi gün Amerikaya giden bir uçaktan bir bilet bulmuştur (Oceanic 815). Sadece bu uçakla gidebileceğini, başka bir uçağın uygun olmadığını söyler. Kazadan sonra, Claire pisişiğin kazadan haberi olduğuna ve onu kandırdığına inanmaya başlar, ve bunu bebeği ve onu ayırmamak için planladığını anlar. Ardından, geriye dönüşlerden birinde Mr. Eko'nun, pisişiğin yalancı gerçek olmadığını iddia ettiği görülür.

Kazadan Sonra


Claire ve Charlie kaçırılmadan hemen önce


Kazadan sonra Claire diğer yolcular tarafından ihmal edilir. Hamileliğin son zamanlarında olan Claire'in durumunu sürekli takip eden doktor Jack'in tavsiyelerine göre, sadece Charlie Claire'le yakınlaşır ve arkadaş olurlar. Claire ve Charlie Ethan Rom tarafından kaçırılır. Kaçırılmadan sonra ilk Charlie bulunur, Claire ise iki hafta sonra bir ceset gibi ortalıkta gelir, hala hamileliği devam etmektedir ama kaza ya da kaçırılmayla ilgili bir şey hatırlamamaktadır.
Maternity Leave bölümünün özet kısmında Ethan Claire'e kaçırmadan sonra ne yaptıkları anlaşılmaktadır. Claire Dharma'nın sağlık istasyonuna götürülür ve bebeği için ilaç verilir. Ethan Claire'e onu uysal tutmak ve mutlu kalmasını sağlamak için ona sakinleştiri verir. O'na bebeği alacaklarını ve Claire'in geri kampa gitmesi gerektiğini söyler. Claire Ethan'ın bebeği tutma fikrine güvenmeye başlar. Ethan bebek doğduktan sonra ona verecekleri odayı gösterir, içerisi bebek mobilyaları ve oyuncakları ile doludur. Eşyaların arasında Oceanic Airlines atlıkarıncası gören Claire bunu rüyasında olduğunu düşünür. Sonra, Claire uyurken ona bebeğini bu gece alacaklarını ve onu öldüreceklerini söyleyen bir genç kız tarafından uyandırılır. Claire panikler ve genç kız kaçmasına yardım etmek için onu kloroform ile bayıltır. Claire ormanda Rousseau'nun onu bulduğu yerde uyanır. Claire Ethan için bağırmaya başlar, ve Rousseau Claire'i diğerlerinin bulmaması için bayıltır. Claire bayılmadan önce Rousseau kolunu tırnaklarıyla çizer ama Rousseau onu kampa taşır.

Claire kaçırıldığını hatırlıyor


Bir erkek bebeği olur, Aaron. Doğuma Kate yardımcı olur çünkü o sırada Jack Boone'un hayatını kurtarmaya çalışıyordur. Doğumdan sonra, Claire diğerlerine inanma konusunda güçlük çeker. Buna rağmen, Charlie, Claire'e Aaron konusunda yardıma ihtiyacı olduğunda yardıma hazırdır. "Do No Harm," bölümünde söylemeye değer bir diğer şeyse Sawyer (öncesinde Claire ile çok az irtibatı varken) Claire'e alışılmamış bir jestle balık teklif eder; sonra, bir sonraki bölümde "The Greater Good," adlı kitabı Aaron'a okumaktadır çünkü sesi bebeği sakinleştirmektedir.
İlerleyen konularda, Claire, deniz kenarında yürürken, saldaki mesaj şişesini bulur. Kötü bir şey olmasından korkarak, Shannon'a danışır . İkisi de şişeyi Sun!a vermeye karar verir çünkü kocası Jin de salda gidenlerdendir.
Kuyruk bölümündekilerden Mr. Eko, Claire'in oğlunun adının Aaron olduğunu öğrenir, Aaron Musa'nın kardeşinin adıdır diye ekler. Neden bu ismi verdiğini sorar. Claire ise beğendiği için olduğunu söyler. Eko Charlie'nin sakladığı Bakire meryemheykellerini görünce, Claire'e onların içinde eroin olduğunu gösterir. Ardından, Claire Charlie ile uyuşturucular konusunda yüzleşir, ve onun uyuşturucu bağımlısı olmasıyla ilgili bir şeyler hatırladığını söyler. Claire Charlie'ye ondan ve bebeği Aaron'dan uzak durmasını söyler. Bunun sonucunda, Charlie bebeğin tehlikede olduğu ile ilgili rüyalar görür. Charlie Aaron'un mutlaka kötülükten korunmak için vaftiz olması gerektiğini düşünür, ve bebeği çalar. Bunun üzerine Claire Charlie'ye daha az güvenmeye başlar, ama Eko'ya bebeği ve kendisini vaftiz edip edemeyeceğini sorar. Claire bu olanlardan sonra bir daha görüşmez, ama Charlie çoğu zaman Locke'ı Claire'e yardım ederken görür.
Aaron birdenbire hastalandığında, Claire Libby'ye (klinik psikolog olmak istemektedir) Ethan'ın yanındayken ne olduğunu hatırlamasına yardım edip edemeyeceğini sorar. Claire tıbbi merkezde olanlarla ilgili anılar hatılamaya başlar(sonrasında The Staff bölümünde bulmaktadır). Kate ile birlikte götürüldüğü Dharma tıbbi merkezini aramaya çıkar. Olaylar devam ederken, Ona yardım eden genç kızın Rousseau'nun Diğerleri tarafında 1 haftalıkken kaçırılan kızı Alexandra olduğunu anlar. Charlie, Claire ve bebeği için havalı enjektör ve aşı bulur. Libby ve Ana Lucia cenaze töreninde, Claire, Charlie'nin elini tutar, ve yeniden arkadaş olmalarını onaylar. Sonra "Live Together, Die Alone" adlı bölümde onu öper.
"Further Instructions" bölümünde Locke geri geldiğinde, Claire, Charlie'nin onu aramaya çıktığını söyler. Charlie ve Locke yaralı bir halde olan Eko ile birlikte geri gelirler, Claire'e işi kanı temizlemek için temiz havlu bulma işi düşer. O günden sonra, Desmond Claire'e yaklaşır ve başarısızca onu korumaya ikna etmeye çalışır.

Desmond'ın Claire'i kurtarışı


Ertesi gün, Claire yüzmeye karar verir, Aaron'ı Sun'ın gözetiminde bırakarak ayrılır. Ne yazık ki, Claire birden denizin açıklarında suda kalır. Desmond Claire'i kurtarır ve yeniden canlandırır("Flashes Before Your Eyes"). Claire Onun 6.hissinin güçlü olduğunu bilmeden Desmond'un yanına gider ve teşekkür eder,
Par Avion bölümünde Claire bilim adamları tarafından işaretlenmiş göçmen kuşların geçişlerini farkeder.Bir kuş yakalayıp kuşa Oceanic 815'in kaderini anlatan bir not eklemeye karar verir.Her zaman Claire'i destekleyen Charlie,bu kez Claire'in planını desteklemez ve bu durum Claire'i çok üzer.Daha da ilginç olan kısım ise,Claire'in Jin ve Sun ile ağı kuşların üzerine düşürmek yöntemiyle avlanırken onların kuş yakalamalarına engel olur.Charlie'nin kendisini desteklememesiyle Desmond'a bağlar ve Desmond'a takip eder.Desmond doğruca bir kayaya doğru gider ve bir göçmen kuşu hemen yakalar.Desmond ve Claire yüzleşir ve Desmond ona geleceği görebilme özelliğinden ve Charlie'nin öleceği söyler.Eğer Charlie bir göçmen kuş yakalamaya yardım etseydi,Charlie kayalardan kayıp düşerek yaralanacaktı.Desmond Charlie'yi onun ölümüne neden olucak olaylardan uzak tutmaya yardım çalışır.Claire daha sonra Charlie'nin ölmeyeceğine dair söz verir.Yakalanan kuşun bacağına hayatta kalan kazazedeleri anlatan bir not ekler. Claire notu Charlie'ye fikrini almak için gösterir ve daha sonra kuşu salarlar.Expose bölümünde Nikki ve Paulo'nun cenazesine katılır.Ancak onları geçici felç geçirdiğini kimse anlayamaz.


"Left Behind" bölümünün gecesinde, Sawyer Claire'i ziyaret eder ve, aralarında geçen garip konuşmadan sonra Sawyer garip bir jest yaparak bir battaniye verir. Sawyer ertesi gün tekrar ziyaret gelir, ve daha çok sohbet eder. Claire Aaron'ı tutmasına izin verir. "One Of Us" bölümünde Claire Aaron'nun ağlamasını duyamaz Charlie gelip bebekle ilgilenir. Jack diğerleri ile Juliet hakkında tartşırken, Claire tüm gün kendini hasta hisseder. Claire Kanlı öksürmeye başlar. Juliet Jack ve Kate'e Claire'e yardım edebileceğini söyler çünkü Claire kaçırıldığında adadaki Claire'e her hamile kadının ölmesinden kurtarmıştır. Juliet Ethan'nın gizli deposundan ilaç getirir ve Claire'i tedavi eder. Fakat olanlar Ben tarafından herkesin Juliet'e güvenmesi için planlanmıştır.4. sezonun son bölümünde Kate,Jack,Sun,Hurley,Sayid ve bebeği Aoron ile kurtulmuştur.

Diğer
 • Emilie de Ravin önceden 1. Sezondaki bir konuk oyuncuydu.Ardından Outlaws adlı bölümle beraber dizinin castı içerisnde yer aldı.
 • Claire jack'in üvey kardeşiydi ama ikiside claire bunu bilmiyor jack de adadan çıktıktan sonra claire'ın annesinden öğrenecek.


__________________
Ve Servet Yuvaya Geri döner....
S3RW3T isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Lost MaStEr Yabancı Diziler ve Tv Showları 291 08.02.10 21:50
Lost nienna Tayfa Sözlük 17 25.05.09 00:38
[...:::LosT:::...] TayGun Fan Club 87 15.04.09 15:00
Lost Horizon - Lost In The Depths Of Me Amorphis Yabancı Video Klip 0 16.02.08 20:52


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 23:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.