ForumTayfa  

Go Back   ForumTayfa > Güvenlik & Bilgisayar & İnternet & Webmaster & Programlama Bölümü > Güvenlik & Bilgisayar & İnternet & Webmaster & Programlama > Yeni Başlayanlar

Yeni Başlayanlar Güvenlik ve diğer konularda yeni başlayan kullanıcıların sorunlarının tartışıldığı bölüm...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28.01.07, 13:39   #1 (permalink)
Fenerbahçe Tayfası
 
rabit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jan 2007
Mesaj Sayısı: 1.277
Konu Sayısı: 113
Takım: Fenerbahçe
Rep Gücü: 10351
Rep Puanı: 1033673
Rep Derecesi : rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000rabit 0-2000000
Ruh Hali:

Standart Windows Vista dersi başlıyor...
Windows Vista dersi başlıyor...

Günümüzün sayısal dünyası son derece heyecan verici olduğu gibi, kafa karıştırıcı da olabiliyor. Sayısal bilgileri yönetmek için kullanılan araçların becerileri ve zenginliği artmakla birlikte, hala bunları kullanmayı öğrenmek için önemli bir zaman ayırmanız gerekiyor. Örneğin, bilgilerinizi klasörler altında düzenlemeniz, klasör ve dosyalarınıza PC’nin anlayacağı formatlarda bir ad vermeniz gibi. Microsoft’un yeni işletim sistemi Vista sizi merkeze koyarak kendisini ihtiyaçlarınıza göre uyarlıyor.

Farklı bilgisayar kullanıcıları işletim sistemlerinde farklı özelliklere ihtiyaç duyduğu için, Microsoft, Windows Vista’nın bu kullanıcıların ihtiyaçlarını cevaplamaya yönelik farklı sürümlerini sunuyor.
Microsoft Windows XP’yi altı sürüm halinde sunmuştu: Home Edition, Media Center Edition, Professional Edition, Tablet PC Edition, Professional x64 Edition ve bazı yeni pazarlar için Starter Edition. Windows XP Home Edition ve Windows XP Professional Edition belirli tür kullanıcıların ihtiyaçlarına hitap ederken, diğer sürümler belirli PC konfigürasyonları için tasarlanmıştı.
Windows Vista sürümleri ise başlıca kullanıcı grupları—bireysel kullanıcılar, küçük işletmeler, orta ve büyük ölçekli işletmeler— ve bu segmentlerin her birindeki kullanım senaryoları etrafında planlandı. Windows Vista ailesinin ana hedefi, kullanıcıları işletim sisteminin özellikleriyle kullanacakları donanımların form faktörleri arasında seçim yapmaya zorlamaktansa, ürün sürümlerini kullanıcının taleplerine daha yakın şekilde tasarlamak oldu. Microsoft artık her bir ana müşteri segmenti için— bireysel kullanıcılar, küçük işletmeler, orta ve büyük ölçekli işletmeler—en az bir giriş seviyesi sürüm ve bir ileri seviye (premium) sürüm sunuyor.
Microsoft’un Windows Vista sürümlerinde uyguladığı stratejinin bir başka hedefi, kilit teknolojileri daha yaygın bir kesime ulaştırmak. Örneğin, Windows XP’de ayrı bir ürün sürümü olarak karşımıza çıkan Windows Media Center artık Windows Vista’nın Home Premium ve Ultimate sürümlerinde bütünleşik olarak yer alıyor. Yine ayrı bir Windows XP sürümü olan Tablet PC de artık Windows Vista Home Premium, Business, Enterprise ve Ultimate sürümlerinin bir parçasını oluşturuyor. Windows Vista’nın bir diğer avantajı, 32 ve 64-bit sürümlerden birini seçmek zorunda olmamanız. Starter sürümü hariç tüm ürün sürümleri 32 ve 64-biti destekliyor.

Bireysel kullanıcılara yönelik Vista sürümleri:

Windows Vista Home Basic, bireysel kullanıcılara yönelik giriş seviyesi bir sürüm. Ürünün başlıca özellikleri şunlar:
• Önemli güvenlik ve güvenilirlik iyileştirmeleri
• Ebeveyn Denetimleri
• Windows Vista Basic kullanıcı arabirimi
• Arama ve Düzenleme alanındaki iyileştirmeler
• Gelişmiş ağ özellikleri
Windows Vista Home Basic, kurulum kolaylığı sağlayacak, kullanıcıların PC’lerini güvenli ve güvenilir biçimde kullanmalarına, çeşitli kaynaklara daha iyi erişmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlandı. Ayrıca diğer tüm Windows Vista sürümleri gibi, herkesin kullandığı ve güvendiği çok çeşitli yazılımlarla, cihazlarla ve servislerle de uyumlu. PC’lerini sadece İnternette sörf yapmak, aileleri ve arkadaşlarıyla e-posta yazışması yapmak veya temel belge oluşturma ve düzenleme görevlerinde kullanmak isteyenler için, Windows Vista Home Basic daha güvenli, daha güvenilir ve daha etkili bir bilişim ortamı sunuyor.

Windows Vista Home Premium, bireysel kullanıcıların masaüstü ve taşınabilir PC’lerinde en yaygın şekilde kullanılacak olan Vista sürümü. Windows Vista Home Basic’te bulunan tüm özelliklerin yanı sıra şunları içeriyor:
• Windows Aero™ kullanıcı arabirimi
• Windows Media Center özellikleri
• İçerik düzenleme ve DVD yazdırma gibi ilave sayısal ortam özellikleri
• Windows Tablet PC özelliği
• PC’den PC’ye eşitleme gibi ilave taşınabilirlik özellikleri
Windows Vista Home Premium aradığınız bilgiyi bulmanızı, bağlı kalmanızı ve PC’nizle etkileşimi daha kolay ve daha güvenli hale getiriyor. Fotoğrafları, videoları, TV programlarını ve müzik dosyalarını kullanmayı, düzenlemeyi ve paylaşmayı günlük yaşamınızın bir parçası haline getiriyor. Windows Vista Home Premium ile bütçenizi denkleştirmek, ev ödevlerinizi yapmak, film seyretmek, müzik dinlemek veya oyun oynamak daha iyi ve daha eğlenceli bir deneyime dönüşüyor.

Windows Vista Ultimate, bireysel kullanıcılara ve küçük işletmelere yönelik masaüstü sistemler ve mobil PC’ler için Windows Vista ailesinin amiral gemisidir. Windows Vista Ultimate’ın ana kullanıcı kitlesi, hem evinde hem işyerinde aynı PC’yi kullanan bireyler, örneğin küçük işletme sahipleridir. Bu sürüm Windows Vista Home Premium ve Windows Vista Enterprise’daki tüm özellikleri barındırır.
Windows Vista Ultimate iş odaklı bir işletim sisteminin gelişmiş altyapısını, taşınabilirlik odaklı bir işletim sisteminin verimliliğini, son kullanıcı odaklı bir işletim sisteminin sayısal eğlence özelliklerini birleştiren ilk işletim sistemidir. Windows Vista Ultimate, PC’lerinin hem evde, hem seyahat halindeyken mükemmel çalışmasını isteyen kullanıcılara bunların tümünü birden sunan, eksiksiz bir işletim sistemidir.

İşletmelere yönelik Vista

Windows Vista Business iş dünyasına yönelik masaüstü ve taşınabilir PC’ler için temel Windows Vista sürümüdür. Bu sürüm küçük ve orta ölçekli işletmeleri ve kurumsal şirketleri kapsar. Bu sürümde Vista Home Basic’te yer alan özelliklerin (az sayıda eğlence özelliği hariç) yanı sıra, şu özellikler bulunur:
• Windows Aero kullanıcı arabirimi
• Windows Tablet PC özelliği
• PC’den PC’ye eşitleme gibi ilave taşınabilirlik özellikleri
• Domain’e Bağlanma, Grup İlkesi desteği, Şifreli Dosya Sistemi gibi temel iş özellikleri
• Faks ve Tarama, Küçük İşletme Kaynakları gibi küçük işletmelere yönelik özellikler
Windows Vista Business, küçük işletmelerin PC’lerini özel bir BT departmanının desteğini almaya gerek kalmadan sorunsuz ve güvenli bir biçimde çalıştırmalarına yardımcı oluyor. Daha büyük şirketler içinse, Windows Vista Business önemli yeni altyapı iyileştirmeleri sunarak, BT personelinin işlerine stratejik değer katmaları için daha fazla zamana sahip olmalarını sağlıyor. Windows Vista Business aynı zamanda bilgiyi düzenlemek, bulmak ve paylaşmak için güçlü ve yeni yollar sunarken, kullanıcıların gerek işyerinde gerek seyahat halindeyken kullandıkları kaynaklara erişmelerini kolaylaştırıyor.

Windows Vista Enterprise, iş dünyasına yönelik masaüstü ve mobil PC’ler için ileri seviye Windows Vista sürümüdür. Bu sürüm, sadece masaüstü bilgisayar sistemleri Yazılım Güvencesi anlaşması kapsamında olan veya Windows masaüstü bileşenini içeren bir Microsoft Enterprise anlaşması yapmış olan şirketlere sunulmaktadır. Windows Vista Enterprise, Windows Vista Business’te yer alan tüm özelliklerin yanı sıra, şu başlıca özellikleri içerir:
• Windows BitLocker™ Sürücü Şifrelemesi
• Dünya çapındaki tüm arabirim dilleri
• Virtual PC Express
• UNIX Tabanlı Uygulamalar (SUA) için alt-sistem
Karmaşık masaüstü altyapılarına sahip büyük işletmeler için tasarlanan Windows Vista Enterprise, PC’lerin kurulmasının ve yönetilmesinin maliyetini ve karmaşıklığını azaltmaya yardımcı oluyor, güvenliği ve güvenilirliği artırıyor ve çalışanların şirketlerindeki bilgi politikalarına uymalarını kolaylaştırıyor. Windows Vista Enterprise aynı zamanda bilgi çalışanlarının verimliliğini artırırken, mobil kullanıcıların gerek iş yerinden gerek seyahat halindeyken müşterilerine, iş ortaklarına ve işyerindeki kaynaklara daha iyi erişmesini sağlıyor.

Son kullanıcı sürümü
Windows Vista Starter belirli gelişen pazarların kişisel bilgisayar teknolojisinin sosyal alandaki ve eğitim alanındaki avantajlarından ve İnternet’in faydalarından yararlanabilmesi için, aileler ve giriş seviyesi kullanıcılar için tasarlanmış. Bu sürümün başlıca özellikleri şunlar:
• Geliştirilmiş güvenlik ve güvenilirlik
• Arama ve Düzenleme alanındaki iyileştirmeler
• Windows Vista Basic kullanıcı arabirimi
• Özellikle ucuz bilgisayarlar için tasarlanmış sadece 32-bitlik işletim sistemi
Windows Vista Starter ekonomik, öğrenmesi ve kullanması kolay bir bilgisayar deneyimi sunarak, gelişmekte olan ülkelerdeki ailelere yardımcı oluyor. Bu sürüm de Windows Vista ailesine dahil olduğu için, en son uygulamalarla ve cihazlarla uyumlu olduğu gibi, daha güvenli ve güvenilir.


__________________
Alıntı:
İyi muhabbetler...
rabit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01.02.07, 11:23   #2 (permalink)
Yeni Tayfa
 
long_time_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jan 2007
Nereden: AfYoN
Mesaj Sayısı: 126
Konu Sayısı: 57
Rep Gücü: 233
Rep Puanı: 21927
Rep Derecesi : long_time_03 0-250000long_time_03 0-250000long_time_03 0-250000long_time_03 0-250000long_time_03 0-250000long_time_03 0-250000long_time_03 0-250000long_time_03 0-250000long_time_03 0-250000long_time_03 0-250000long_time_03 0-250000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Windows Vista dersi başlıyor...
teşekkürler..!kardeş


__________________
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]
[Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Linkleri Görebilir.Kayıt Olmak İçin Tıklayınız...]
long_time_03 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.03.07, 17:11   #3 (permalink)
Süper Tayfa
 
Dr.TaKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Mar 2007
Mesaj Sayısı: 14.233
Konu Sayısı: 3005
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 1082423
Rep Puanı: 108239595
Rep Derecesi : Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000Dr.TaKa 0-10000000
Ruh Hali:

Standart Cevap: Windows Vista dersi başlıyor...
Çok sağol eline sağlık +++rep


__________________

Dr.TaKa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 07:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.0
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.0.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
ForumTayfa

Arşiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 22 23 24 25 26 27 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 95 96 97 98 99 100 102 103 104 105 106 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 167 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271


ForumTayfa - Link Değişimi
Telinka İletişim | Voip Ürünleri | Link Değişimine Katılın |

Sitemiz bir forum sitesi olduğundan dolayı, kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. ForumTayfa Yöneticileri mesajları itina ile kontrol etse de, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız [email protected] email adresine bildirebilirsiniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

Any member of our web site has the right of adding comments instantly without getting permisson due to the forum structure of our site basis. Althought, our site modarators check comments with care, all the responsibilities sourced from these comments directly belong to the members. If you still find any illegal content in our site ( A.buse, H.arassment, S.camming, H.acking, W.arez, C.rack, D.ivx, Mp.3 or any Illegal Activity ), please report us via [email protected] .Your reports will be evaluated as soon as the arrival of your e-mail.